E-wolontariat

e-wolontariat

E-wolontariat, czyli wolontariat online. Czym jest E-wolontariat?

E-wolontariat to wyjątkowa możliwość zaangażowania się w działalność charytatywną na szeroką skalę.

E-wolontariat to możliwość współtworzenia inicjatyw i przedsięwzięć prospołecznych o zasięgu ogólnopolskim.

E-wolontariat to możliwość zdobycia doświadczenia i nowych umiejętności bez wychodzenia z domu.

E-wolontariat to okazja nawiązania nowych znajomości z wolontariuszami z całej Polski.

Zdalna nauka oraz obostrzenia związane z pandemią nie przeszkadzają naszym uczniom, aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. A mowa tutaj oczywiście o wolontariacie. Nasi uczniowie biorą udział w wyjątkowej inicjatywie o nazwie „E-wolontariat”, której celem jest stworzenie drużyny osób chcących pomagać innym przy wykorzystaniu Internetu. Do tego przedsięwzięcia zgłosiło się już 76 placówek i ponad 330 osób z całej Polski. A my jesteśmy kolejną, która dołącza. Pierwszym zadaniem uczniów jest promowanie filmu "Pomagamy Zwierzakom. Fundacja Ostoja dla Zwierząt". Fundacja Ostoja dla Zwierząt to wyjątkowe miejsce, gdzie zwierzęta mogą znaleźć schronienie, dach nad głową i pod fachową opieką wracać do zdrowia. Wyjątkowość tego miejsca to przede wszystkim zwierzęta, które żyją razem jak jedna wielka rodzina - pies z kotem czy królik z jeżem. https://www.youtube.com/watch?v=MZld_W4Q168&feature=youtu.be

Zadanie 1. Promocja filmu "Pomagamy Zwierzakom. Fundacja Ostoja dla Zwierząt"

Fundacja Ostoja dla Zwierząt to wyjątkowe miejsce, gdzie zwierzęta mogą znaleźć schronienie, dach nad głową i pod fachową opieką wracać do zdrowia. Wyjątkowość tego miejsca to przede wszystkim zwierzęta, które żyją razem jak jedna wielka rodzina - pies z kotem czy królik z jeżem. Chcąc pomóc w zbiórce środków i potrzebnych rzeczy, przygotowaliśmy film. Pomóż nam go promować :)
Zobacz film o podopiecznych Fundacji Ostoja dla Zwierząt. Film jest dostępny tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=MZld_W4Q168&feature=youtu.be

Pokaż film 5 osobom z twojego najbliższego otoczenia - rodzinie, kolegom i koleżankom, przyjaciołom
Jeśli masz możliwości to udostępnij film na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie i zachęć do obejrzenia filmu. Zamieszczając film dodaj hashtag #EwolontariatCRL
Subskrybuj kanał na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUZNfoEDlBPfKMJVU7I--6w

Z chwilą przygotowania tego maila filmik ma 175 wyświetleń. Do ilu osób uda nam się wspólnie dotrzeć?

Zadanie 2. Zastanów się i zaproponuj, w jaki sposób można promować zbiórkę na pomoc zwierzakom

W tym zadaniu polegamy na Waszej pomysłowości i kreatywności. Zastanów się w jaki sposób można promować zbiórkę, której celem jest zbiórka na podopiecznych Fundacji Ostoja dla Zwierząt. Wymyśl i zaproponuj 2 inicjatywy ukierunkowane na pomoc zwierzakom, które można zrealizować w przyszłości. Wszystkie swoje pomysły gdzieś zapisz na komputerze. W czwartek 18 lutego otrzymasz specjalny formularz, w którym będziesz mógł przedstawić swoje pomysły.

Zadanie nr 3: Zorganizuj zbiórkę książek, które zostaną przeznaczone na cele charytatywne
Treścią tego zadania jest zorganizowanie zbiórki książek z przeznaczeniem na licytacje charytatywne.

Zadanie to będzie realizowane przez dłuższy okres czasu.
Zbiórkę książek możecie zorganizować w szkole, wśród znajomych czy rodziny. A może sami macie książki, które możecie przeznaczyć na taką licytację?
Tematyka zbieranych książek może być różnorodna: mogą to być książki do nauki, dla dzieci, literatura dla młodzieży i dorosłych, książki popularnonaukowe.
Zbierane książki powinny być w możliwie jak najlepszym stanie.
Poniżej przesyłamy materiały do pobrania, które możecie wykorzystać do organizacji zbiórki książek (grafiki, zdjęcia zwierzaków, informacje tekstowe).
W folderze "Materiały do zamieszczenia" jest grafika wraz z tekstem do wykorzystania w mediach społecznościowych
Do promocji zbiórki książek możecie wykorzystać filmiki dostępne na kanale Centrum Rozwoju Lokalnego na Youtube.
Informować o zbiórce możecie wykorzystując wszelkie możliwości (media społecznościowe, maile, strony internetowe) - zdajemy się na Waszą pomysłowość.
Wszystkie wpisy w mediach społecznościowych oznaczaj hasztagiem #EwolontariatCRL

• Szkoła Podstawowa w Berezce
    Berezka 18